تاریخ عجیب شهر ریو

سفر به شهر ریو مستلزم بعضی دانستنیها از تاریخ این شهر است تاریخ جالب و جذاب همچون دیگر جاذبه های این شهر ،با نگاهی کوتاه به تاریخ شهر زیبای ریو شما بیشتر ترقیب به سفر کردن و دیدن این شهر خاص می شوید .

در سال 1565 پرتقالیها برای مقابله با کشتیهای قاچاق فرانسوی نیاز به یک دژ داشتند که شهر ریو برای پرتقالیها نقش دژی محکم و استوار را داشت شد .هنوز باقیمانده های قلعه های تصرف شده را در شهر ریو میتوان دید .یکی از اساسی ترین نقشهای تاریخ ریو بر عهده دزدان دریایی بوده است.جنگ پرتقالیها و فرانسوی ها 10 سال بطول انجامید و هر قبیله در شهر ریوبه سوی یکطرف جنگ راهی شده و متحد شدند.

به مدت 2 قرن ترکیه در شهر ریو امپراتوری را بدست گرفت تا زمانی که سنگهای گرانقیمت همچون طلا و سنگ معدن و الماس در میناس گریس پیدا شد و این مربوط به تاریخ 1720 می باشد و بعد تاریخ شهر ریو ورق خورد و در سال 1763 مهمترین شهر استعماری شد زیرا به معان نزدیکتر بود و در نتیجه جایگزین شهر سالوادور شد .

در زمان حمله ناپلئون به پرتقال خانواده سلطنتی به برزیل پناه بردند و شهر ریو پایتخت پادشاهی و حکومت برای آنها شد اولین پایتخت یک کشور اروپایی خارج از اروپا شهر ریو می باشد .

کشور برزیل در سال 1822 مستقل شد و سلطنت شکل تازه ای به خود گرفت و به شکل امپراتور پدر و1 و امپراتور پدر و 2 در آمد.

تاریخ نویسان و همچنین مردمان برزیل کلمه کاریوکاس (ساکنین ریو ) را که عنوان نام خیلی از فروشگاهها و رستورانها و مکانها ست خاطره ی  بجا مانده از  دوره حکومت امپراتوری و سلطنتی می دانند .

شهر ریو در سال ۲۰۰۹میلادی ،  برای پنجمین بار منتخب  میزبان المپیک تابستانی سال ۲۰۱۶  شد. و این نقطه عطفی بود برای سفر به این شهر رویایی و زیبا.