جاذبه های گردشگری برزیل، شهر سائوپائولو

سائوپائولو  یکی از زیباترین شهرهای برزیل است که در جنوب شرقی برزیل قرار دارد، سائوپائولو دارای 11 میلیون شهری و 20 میلیون جمعیت حومه است و به عنوان بزرگترین شهر برزیل و 7 امین شهر بزرگ دنیا محسوب میشود. سائوپائولو یکی از غنی ترین شهرهای دنیا بوده و معروف به جنب و جوش و هیاهو و هیجان شبانه است. سائوپائولو یکی از شهرهای متنوع دنیا و مکانی دوست داشتنی برای زندگی میباشد. 

سائوپائولو معروف به سامپا به خاطر معروفیت و محبوبیت شهرهای ریو و سالوادور، در آن حد که باید از توجه گردشگران برخوردار نبوده ولی یکی از شهرهای توریستی جذاب دنیا میباشد. از جاذبه های شهر سائوپائولو  میتوان به موزه های مهمی چون یادمان آمریکای لاتین، موزه زبان پرتغالی، موزه هنر و پارک ایبیراپوئورا و... اشاره کرد.

سائوپائولو دارای آب و هوایی نیمه گرمسیری و مرطوب است و به دلیل هوای متغیری که دارد به آن "شهر باران" نیز میگویند.

به دلیل کم شدن سود مزارع شکر محلی، شهر سائوپائولو به مدت درازی در انزوا ماند. در سده هفدهم کشاورزان این ناحیه به قصد صادرات اقدام به کشت گندم کردند، و در سال 1711 به طور رسمی عنوان شهر به سائوپائولو داده شد. 7 سپتامبر 1822 در سائوپائولو مستقل شدن برزیل از پرتغال اعلام گردید. در قرن نوزدهم شهر سائوپائولو به شکوفایی و رونق اقتصادی دست یافت.

و صادرات قهوه اصلی ترین علت این پیشرفت اقتصادی بود. سائوپائولو در سال 1888با از بین رفتن برده داری مزرعه های قهوه مهاجران زیادی از اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، آلمان و کشورهای اروپایی دیگر را جذب خود کرد و نیز تعداد زیادی از بردگان سابق برای اشتغال به این شهر مهاجرت کردند. در سال 1897 نصف بیشتر جمعیت سائوپائولو را ایتالیتایی ها تشکیل دادند.

در اوایل سده بیستم، قیمت قهوه با افت شدیدی روبه رو شد و در نهایت کارآفرینان محلی سرمایه های خود را به سمت توسعه صنعنی شهر سائوپائولو رواج دادند. این شهر در سال 2014 میزبان برگزاری جام جهانی فوتبال بود

 

مقاصد گردشگری سائوپائولو:

خیابان پائولیستا: این خیابان یکی از کارت پستال های محبوب و نیز مظهر غرور مردم سائوپائولو است. خیابان پائولیستا یکی از مراکز بزرگ تجاری و فرهنگی شهر به شمار میرود و قرار گرفتن این خیابان در بین مناطق قدیمی و جدید شهر نشان دهنده تضاد معماری در شهر سائوپائولو میباشد. خیابان پائولیستا با محله هایی که در اطرافش دارد مثل آگوستا، روآ اسکار فریز و آلامدا سانتوس، هتل ها و رستوران ها، سالن های سینما و تئاترها، کافی شاپ ها و فذوشگاه ها، گالری ها و کتاب فروشی های زیادی را در خود جای داده.