محله ها

لیبرداد نام محله ای در شهر سائوپائولو میباشد و در زبان پرتغالی به معنای آزادی است. محله لیبرداد در دهه 50 بوجود آمده و بزرگترین جامعه ژاپنی ها در خارج از ژاپن در آن محل زندگی و تجارت میکنند. علاوه بر ژاپنی ها چینی ها و کره ای ها نیز در این محل زندگی میکنند. در ورودی محله لیبرداد به ارتفاع 9 متر یک دروازه به رنگ قرمز نصب شده که مظهر و نشانه ورودیه معابد شینتو است. در این محل فروشگاه ها، رستوران ها و سوغاتی های جنوب شرق آسیا به چشم میخورد.

موزه ها و مراکز فرهنگی سائوپائولو

سائوپائولو دارای موزه ها و مراکز فرهنگی زیادی میباشد و به عنوان مرکز هنری برزیل محسوب میشود، موزه Ipiranga و موزه یادبود آمریکای لاتین از نظر اندازه و معماری از اهمیت تاریخی خاصی برخوردار است. موزه هنر مدرن و موزه هنر معاصر از دیگر جاذبه های گردشگری سائوپائولو میباشد.

رودخانه پینهیروس

در امتداد شمالی و جنوبی از غرب سائوپائولو عبور میکند و ساحل این رودخانه از زیباترین و جذاب ترین جاهای دیدنی شهر سائوپائولو میباشد. در ساحل شرقی این رودخانه ساختمان های عظیم و آسمان خراش هایی که مراکز تجاری، بروکلین نوو، ویلا و المپیا میباشند. در این ساحل بزرگترین مسیر دوچرخه سواری قرار دارد و نیز دارای هیاهو و جنب و جوش شبانه منحصر بفردی است. در ساحل غربی رودخانه پینهیروس دانشگاه سائوپائولو قرار دارد و نشان دهنده تضاد طبقاتی در شهر سائوپائولو میباشد، ساختمان ها و خانه های ویلایی لوکس و مدرن در کنار خانه های کوچک قشر فقیر جامعه بنا شده است.

پل کابلی

پل کابلی که از وسط رودخانه عبور میکند. این پل بزرگ در سال 2008 ساخته شده و طول آن 138 متر است. پل کابلی مارجینال پینهیروس را به خیابان روبرتو مارینهو وصل میکند. شکل این پل بسیار عجیب به نظر میرسد و شبیه x است. عرض پایه این پل 76 متر و عرض نوک آن 35 متر است. پل کابلی دارای دو مسیر منحنی یکی در ارتفاع 12 متری و دیگری در ارتفاع 24 متری میباشد و طول این مسیرها 900 متر است و این پل تنها پل دنیاست که دو مسیر منحنی با یک ستون بتونی دارد. در آخر دسامبر کابل های پل نور پردازی میشود و مانند یک درخت کریسمس میشود. در بعضی از مناسبت های دیگر هم این پل نور پردازی میشود.