پارک های شهر سائوپائولو

سائوپائولو به داشتن منظره خاکستری و بتونی و کم و کاستی فضای سبز معروف میباشد. با این حال قسمت وسیعی از شهر به جنگل های بارانی آتلانتیک اختصاص یافته است. به خاطر توسعه شهری این مناطق سرسبز در حال تخریب بودند و برای حفاظت مبدل به پارک های عمومی شدند. پارکهای تفریحی شهر سائوپائولو به سه بخش تقسیم شده :

پارکهای تفریحی : این پارکها مجهز به امکانات ورزشی، تفریحی و فرهنگی فراوانی است ولی پوشش درختی و گیاهی مناسبی در این بخش وجود ندارد. معروف ترین پارک تفریحی شهر سائوپائولو پارک Ibiraouera نام دارد که دارای موزه های مختلف و فعالیت های فرهنگی متنوعی میباشد.  

پارک های اکوتوریستی : اکثر این پارک ها با جنگل های بارانی آتلانتیک و اکوسیستم های طبیعی دیگر پوشیده شده اند و امکانات تفریحی در این پارک ها بسیار محدود است و برای کسانی که در پی ماجراجویی و طبیعت بکر هستند جای بسیار مناسبی است. مانند پارک Cantareira و Jaragua . پارک دولتی Jaraguá در سائوپائولو حدود 5 هکتار است. که به عنوان بالاترین نقطه منطقه شهری شناخته شده است.در طول راه شما می توانید علاوه بر دریاچه ها و چشمه ها، حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی ببینید. این پارک به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو در سال 1994به ثبت رسیده است و دارای اهمیت تاریخی است. شما می توانید از زمین های بازی، کافه تریا، غرفه و آمفی تئاتر  بازدید داشته باشید.

پارک های ترکیبی : این پارکها ترکیبی از دو پارک قبلی است، یعنی هم دارای اکوسیستم های طبیعی و هم امکانات تفریحی میباشد. این پارکها تفریح و استراحت و چشم اندازهای زیبای طبیعی و فعالیت های ماجراجویانه بسیاری برای گردشگران دارند. پارک Carmo و Tite از این دسته از پارک ها هستند.