کلیسای جامع سائوپائولو

این کلیسا یک کلیسای رومن کاتولیک است و در سال 1913 ساخت این کلیسا آغاز شد و 4 دهه بعد به اتمام رسید. سبک معماری کار شده روی این کلیسا نئوگوتیک است و معماری گنبد این کلیسا به سبک رنسانس میباشد. کلیسای جامع متروبولیتن بزرگترین کلیسای سائوپائولو بوده و در لیست بزرگترین کلیساهای نئوگوتیک دنیا در رتبه چهارم قرار دارد. بازسازی این کلیسا در سال های 2000 و 2002 انجام شد . کلیسای جامع سائوپائولو دارای 111 متر طول و 46 متر عرض است، ارتفاع برج این کلیسا 92 متر است و به جمعیت 8000 نفر گنجایش دارد. در بنای این کلیسا بیشتر از 800 تن مرمر نایاب استفاده شده، کلیسای جامع سائوپائولو با طرح هایی از شاخه های بوته آناناس و قهوه و حیوانات بومی برزیل تزئین شده است. در این کلیسا ارگ بزرگی قرار دارد که در سال 1954 به وسیله یک شرکت ایتالیایی بنا شده است.

 

چشم اندازهای پانورما در سائوپائولو

سائوپائولو از بالا دارای چشم انداز بسیار زیبایی است، برای مشاهده زیبایی های شهر سائوپائولو بویژه موقع غروب کافی ست به یکی از سکوهای مشاهده پانورامیک رفت.

برج بانسپا که سکوی مشاهده پانورامیک آن در ارتفاع 160 متری و در طبقه 34 قرار دارد. برج بانسپا در دهه های بسیاری به عنوان بلندترین برج شهر سائوپائولو بوده. در بالای ساختمان یک موزه کوچک قرار دارد که برای بازدید از این موزه باید پاسپورت ارائه داد.