جاذبه توریستی برتر در شهر ریودوژانیرو

ریودوژانیرو به خاطر داشتن سواحل شنی سفید، بندر زیبا و کوه های بلند به عنوان شهر شگفت انگیز و شناخته شده است. ریو در رو به روی ساحل جنوبی اقیانوس اطلس قرار گرفته و دومین شهر بزرگ برزیل محسوب میشود. ریو به خاطر داشتن بی نظیرترین مناظر طبیعی در بین شهرهای بزرگ جهان محبوبیت خاصی پیدا کرده است. یکی از جاذبه های شهر ریو که گردشگران را به خود جذب میکند چشم اندازهای حیرت آور آن است، همچنین در مدت فصل کارناوال تمام خیابان های شهر ریو سرشار از شور وشوق و صدای موسیقی میشود و مردم با پوشیدن لباس های پر زرق و برق به رقص و پایکوبی میپردازند، و خوشگذران زیادی را از همه جای جهان به سمت خود جذب میکند. در هر زمان از سال گردشگران برای دیدن جاذبه های شهر ریو هیچ فرصتی را از دست نمیدهند.

محل لاگوا

محل لاگوا در شمال شرقی برزیل است. لاگوا سومین محله مرفه و گران قیمت در جنوب آمریکا محسوب میشود که در منطقه زورنادوسول قرار گرفته است. در محله لاگوا تالاب بزرگ و معروف لاگوا رودریگو دِ فریتاس وجود دارد و مسیر دور تالاب که 4 مایلی است مرکز برگزیده دوچرخه سواران میباشد. رستوران ها و کافه هایی که در فضای باز و در کنار ساحل قرار گرفته اند منظره ای جذاب و شگفت انگیز از ساحل و تالاب را نشان میدهند.

ورزشگاه ماراکانا

در برزیل فوتبال به عنوان پرطرفدارترین و مهمترین ورزش محسوب میشود و از این رو ورزشگاه ماراکانا یکی از نقاط جذاب و مهم شهر ریو است. این ورزشگاه در سال 1950 زمانی که بیشترین ظرفیت برگزاری فوتبال در جهان میتوانست دویست هزار نفر را در خود جای دهد، افتتاح شد. در دوران مدرن به خاطر رعایت ایمنی و تهیه صندلی برای طرفداران از ظرفیت باشگاه ماراکانا کاسته شد و برای برگزاری جام جهانی 2014 تا حدودی بازسازی شد، اکنون ورزشگاه ماراکانا با داشتن ظرفیت 800 هزار تماشاگر بزرگترین ورزشگاه در جنوب آمریکا بشمار میرود.