کوریتیبا

در جنوب شرقی برزیل شهری بندری به نام کوریتیبا قرار دارد که حدودا 908 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. دمای هوا در شهر کوریتیبا در تابستان 21 درجه و زمستان 13 درجه سانتیگراد استاز لحاظ کیفیت و شرایط مساعد زندگی شهر کوریتیبا در سطح بالایی قرار دارد. یعنی با عملکرد های انجام شده در جهت زندگی مرفه باعث این شده است که مشکلاتی مانند فقر بسیار کمتر شده و نیز تعداد افراد بی خانمان در این شهر کاهش یابد.اگر چه شهر کوریتیبا از نظر مناطق ساحلی دارای کمبود است ولی نمونه ای عالی در زمینه های طراحی و توسعه میباشد واز این نظر شهری شناخته شده در عرصه بین المللی است. همچنین جام جهانی 2014 در این شهر برگذار شده است.

ریو دو ژانیرو

ریو دو ژانیرو معروف به ریو به معنای رودخانه ژانویه است مرکز ایالت ریو ژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل محسوب میشود و نیز سومین منطقه شهری بزرگ در آمریکای جنوبی میباشد. شهر ریو با 6.3 میلیون نفر جمعیت به عنوان 6امین شهر بزرگ آمریکا و 26 امین شهر بزرگ جهان محسوب میشود. از جاذبه های گردشگری شهر ریو میتوان به موزه ی تاریخ ملی، کتابخانه سلطنتی پرتغال، مرکز فرهنگی بانک برزیل، مجسمه مسیح، کوه های کله قندی، سواحل زیبا، باغ وحش، پارک ملی تیژوکا و ... اشاره کرد.

شهر ریو شهری توریستی میباشد و مثل سایر مناطق برزیل دارای آب و هوای استوایی است که درکنار سواحل و خلیج های اقیانوس اطلس و کوه های پوشیده از جنگل قرار گرفته است. شهر ریو در تابستان 2016 میزبان بازی های المپیک خواهد بود.