کوه های کله قندی

یکی از جاذبه های گردشگری برزیل کوه کله قندی است که در شمال شرقی ساحل کُپاکابانا در شهر ریودژانیرو قرار گرفته است. کوه های کله قندی از مجموع دو کوه در منطقه اورکا تشکیل شده و به بیش از 600 میلیون سال قدمت تاریخی دارد . از بالای این کوه میتوان منظره بسیار دیدنی خلیج گوانابارا و همچنین مجسمه معروف مسیح را که در طرف دیگر شهر ریودژانیرو قرار دارد را به خوبی مشاهده کرد.

در مجموعه کوه های کله قندی سومین و بزرگترین تله کابین جهان  ساخته شده است که ساحل سرخ ریودژانیرو را از منطقه اورکا به کوه های کله قندی متصل میکند، و هر بیست دقیقه از ایستگاه اول یعنی پای تپه ی بابل حرکت می کند و گردشگران را به ایستگاه دوم بالای تپه مارو دا اورکا میرساند این تل کابین در طی 104 سال بیشتر از 50 میلیون نفر را جابه به جا کرده است.

مجسمه مسیح نجات دهنده "هنر دکو"

مجسمه عیسی مسیح در بالاترین نقطه کوه کورکوادو درشهر ریوژونیرو قرار دارد،این مجسمه سنگی و بتنی که 30 متر ارتفاع، 8 متر پایه و 28 متر عرض دارد با 635 تن وزن دومین مجسمه مسیح در جهان است که 709 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد . مجسمه عیسی مسیح  در سال 2007 به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان انتخاب شد. و در سال 2012 به عنوان بخشی از چشم اندازهای شهر ریودژانیرو در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. 

مجسمه عیسی مسیح را یک مهندس برزیلی که هیتور دا سیلوا کوستا نام داشت طراحی کرد و در سال 1922-1931 به کمک مجسمه ساز فرانسوی پاول لاندوسکی و مهندس فرانسوی آلبرت کاکوت این بنای تاریخی ساخته شد. امروزه مجسمه مسیح به یک نشانه از شهر ریودژانیرو و برزیل و آمریکای لاتین تبدیل شده است.